Mama Thai – kuchnia u tajskiej mamy

laptop11

Mama Thai – kuchnia u tajskiej mamy

Dziś nasz wielki dzień! Rozpoczynamy naszą wspólną przygodę z blogiem. Kochamy smaki Azji i chcemy się nimi z WAMI dzielić.

Tu znajdziecie kulinarne ciekawostki, ale też zdradzimy kilka naszych sekretów w postaci przepisów na dania z dalekiego wschodu. Ale zanim się rozkręcimy na dobre, przeczytajcie kilka słów o nas.

Dlaczego Mama Thai? W dosłownym tłumaczeniu to tajska mama. A mama w każdym języku na świecie to bezgraniczna miłość, ciepło i … kuchnia pełna smaków. I taka jest nasza restauracja – jak u mamy. Kochamy gotować i bawić się smakami, a kuchnia azjatycka daje nam nieograniczone możliwości.

W naszym menu znajdziecie między innymi bułeczki bao, pad thai z krewetkami lub kurczakiem, makaron udon albo smażony po malezyjsku z kurczakiem, kalmary, tikka masala. Są też prawdziwe tajskie zupy. Kto raz spróbował, na pewno do nich wróci.

Kuchnia azjatycka to połączenie kilku kuchni: japońskiej, chińskiej i wietnamskiej. Mało kto wie, ale to jedna z najzdrowszych kuchni na świecie. Dieta Azjatów opiera się na potrawach z ryżu, makaronu ryżowego, warzywach strączkowych, rybach i owocach morza. W tych produktach zamyka się tajemnica zdrowia i długowieczności. I n ie są to puste słowa. Statystyki wskazują, że Azjaci nie mają problemów z nadwagą, rzadko cierpią na nowotwory i choroby układu krążenia.

W dużej mierze jest to zasługa produktów, jakie używane są w kuchni oraz nawyków. Choć wiele potraw przygotowuje się podsmażając je na patelni, to nie używa się przy tym masła. Zastępują je oleje roślinne takie jak: sezamowy, sojowy. Zamiast czerwonego mięsa kuchnia azjatycka stawia na dania z drobiu i ryb. Co ciekawe słodkie desery zastępują ogromne ilości świeżych owoców.

Różnorodne smaki, od ostrych po słodkie i łagodne, daniom z dalekiego wschodu zapewniają przyprawy. Azjaci w kuchnia muszą mieć kurkumę, imbir, kardamon, trawę cytrynową, pieprz syczuański. Również pasty takie jak wasabi i sosy nadają daniom smak. To wszystko sprawia, że na talerzach gości nie tylko smak, ale też wiele barw.

Wybierzcie się z nami w kulinarną podróż po Azji. Zapraszamy do Mama Thai na degustację zdrowej i smacznej kuchni. A już niebawem zdradzimy WAM pewien sekret. Zmieniamy naszą lokalizację. O tym gdzie będziemy serwować dania z dalekiego wschodu napiszmy na naszym kolejnym blogu.

Restauracja w Białymstoku

Restauracja Mama Thai
ul. Antoniukowska 1

OBSERWUJ NAS

Restauracja w Białymstoku

Restauracja Mama Thai
ul. Antoniukowska 1

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Czwartek 11-22
Piątek - Niedziela 11-22